Violet Evergarden 1. Bölüm
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.48 MAL Puanı 4,478 Görüntülenme

Violet Evergarden 1. Bölüm

Bölüm Eklenme Tarihi: 10 Mart 2018

Konu: Büyük Savaş dört yıllık uzun bir çatışmanın ardından nihayet bitmiş, ikiye bölünmüş Telesis kıtası yavaş yavaş bir kez daha güzelleşmeye başlamıştır. Çocukluğundan beri bir asker olarak yetiştirilmiş olan Violet adlı yetim bir genç kız bu savaşın son çatışmasında ağır bir şekilde yaralanmış ve hastahaneye kaldırılmıştır. Elinde sadece sevdiği kişinin, Binbaşı Gilbert'in, son sözleri kalmıştır. Ancak Violet bu sözlerin ne anlama geldiğini bilmemektedir.

Binbaşı Gilbert'in yakın arkadaşı olan Albay Hodgins, Violet'i yaraları iyileştikten sonra hastahaneden alır ve binbaşının son isteğini yerine getirmek için Violet'in koruyucu ailesi olacak ailenin yanına, Evergardenlara götürür. Ancak Violet burada fazla kalamaz ve yeni bir hayata başlamak için Albay Hodgins'in şirketi olan CH Postahanesi'nde çalışmaya başlar. Burada "Otomatik Anı Kuklası" olarak çalışma şansı elde eder. Otomatik Anı Kuklaları, insanların düşüncelerini ve duygularını daktilo yardımı ile kağıda aktaran yazmanlardır.

Violet bu yeni işi sayesinde gelen iş istekleriyle beraber yeni maceralara atılacak, müşterilerinin hayatlarını yeniden şekillendirecek ve kendini keşfetmeye başlayacaktır. Peki tüm bunları yaparken, bu işe başlamasındaki asıl neden olan Binbaşı Gilbert'in son sözlerinin anlamını çözebilecek midir?

Yapımcı: Lantis / Stüdyo: Kyoto Animation / Violet Evergarden TV SerisiÖnceki Bölüm:     Sonraki Bölüm:

Detaylar

Henüz detay eklenmemiş.